Spoločnosti Merck a Samsung BioLogics rozširujú strategické partnerstvo

DARMSTADT, Nemecko, 1. novembra 2017 () — Merck, popredná vedecká a technologická spoločnosť, dnes oznámila, že podpísala protokol k dohode so spoločnosťou Samsung BioLogics v súvislosti so strategickým partnerstvom v oblasti biofarmaceutickej výroby a procesu vývoja biologických liekov.

Partnerstvo má urýchliť vývoj procesov a výrobu klinického materiálu v malých začínajúcich biotechnologických startupoch zameraných na vývoj nových liekov, pre ktoré spoločnosť Samsung BioLogics pôsobí ako zmluvný výrobca. Podľa dohody by spoločnosť Merck poskytla okrem svojich systémov na jedno použitie Mobius® aj vývoj a podporu vo forme technického školenia firme Samsung BioLogics.

Nový protokol k dohode je rozšírením protokolu podpísaného v roku 2014, ktorý zahŕňa dlhodobú dohodu o dodávkach, v rámci ktorej spoločnosť Merck poskytne suroviny na biofarmaceutickú výrobu.

„Naša spolupráca so spoločnosťou Samsung sa naďalej posilňuje touto dohodou,” povedal Udit Batra, člen Výkonnej rady spoločnosti Merck a generálny riaditeľ sekcie biologických vied. „Poznatky spoločnosti Merck v oblasti vývoja procesov a Mobius®, široké portfólio biologického spracovania na jedno použitie, umožnia skorší nástup inovácií v prospech našich pacientov.”

Spoločnosť Merck bola kľúčovým poskytovateľom riešení pre spoločnosť BioLogics pri vývoji zariadenia 30KL a 152KL v Kórei a v tejto súvislosti vyškolila tím spoločnosti Samsung BioLogics v oblasti budovania robustného procesu vývoja biologických liekov.

„Toto partnerstvo vytvorí synergiu a zabezpečí maximálne využitie nášho technologického potenciálu,” povedal Dr. Tae-Han Kim, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Samsung BioLogics.

Portfólio produktov Mobius® pre jednorazové použitie spoločnosti Merck prináša väčšiu flexibilitu a kontinuitu pri zvyšovaní rozsahu, čo znižuje potrebu rekvalifikácie operátorov. Práve kvôli takýmto výhodám sa firmy ako napríklad BioLogics spoločnosti Samsung stali prvými užívateľmi technológií spoločnosti Merck.

centrách spolupráce M Lab™ spoločnosti Merck pracujú zákazníci spolu s vedcami a inžiniermi v spoločnom výskumnom prostredí pri riešení najzložitejších výziev v oblasti výroby biologických liekov a pomáhajú zrýchliť vývoj nových liečebných postupov. Merck má deväť centier spolupráce M Lab™ na svete vrátane jedného strediska v USA a jedného v Kórei.

Spoločnosť Merck je popredným dodávateľom vývojových procesov a klinických výrobných riešení, materiálov a služieb potrebných na výrobu biofarmaceutických liekov. Spoločnosť je odhodlaná dodávať špičkovú bioreaktorovú technológiu výrobcom, z ktorých niekoľko už spolupracuje so spoločnosťou v tejto sfére v Severnej Amerike, Európe a Ázii.

Na rastúcom trhu s biofarmaceutickými výrobkami výrobcovia prechádzajú ku komplexným riešeniam. V snahe o úsporu a zvýšenie kvality a efektívnosti zabezpečujú všetko od vývoja procesov, cez ich škálovanie až po výrobu na predklinické, klinické a obchodné objednávky. Jednorazové zariadenia a systémy na jedno použitie sú navyše stále populárnejšie, pretože ponúkajú veľa výhod oproti konvenčným systémom z nehrdzavejúcej ocele, ako je vyššia miera úspešnosti šarží, menšie riziko krížovej kontaminácie, zníženie požiadaviek na vodu a odpadovú vodu, skrátenie trvania projektu a zníženie projektových nákladov.

O spoločnosti Samsung BioLogics

Spoločnosť Samsung BioLogics je globálnym poskytovateľom celej škály služieb v oblasti vývoja zmluvných procesov založených na kvalite a osvedčenej výrobnej praxi pre celosvetový biofarmaceutický priemysel. Naše zariadenia sú navrhnuté pre monoklonálnu a rekombinantnú výrobu s maximálnou flexibilitou. Medzi naše jednorazové služby patrí generovanie bunkových línií, vývoj procesov a analytických metód, analytické služby, klinická a komerčná výroba liečivých látok a liekov v súlade s osvedčenou výrobnou praxou vrátane zabezpečenia kvality, kontroly kvality, dodržiavania noriem a podpory našich zákazníkov. Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na: www.samsungbiologics.com.

Všetky tlačové správy spoločnosti Merck sú distribuované cez email v čase, kedy sa objavia na webovej stránke spoločnosti Merck. Ak sa chcete registrovať online, navštívte www.merckgroup.com/subscribe, zmeňte voľbu alebo ukončite túto službu.

O spoločnosti Merck

Merck je popredná vedecká a technologická spoločnosť vyrábajúca inovatívne high-tech produkty najvyššej kvality v oblasti zdravotníctva, biologických vied a výkonných materiálov. Približne 50 000 zamestnancov Mercku pracuje s cieľom vyvinúť technológie, ktoré zlepšia a podporia kvalitu života – od biofarmaceutickej terapie, liečby rakoviny či roztrúsenej sklerózy až po najmodernejšie systémy vedeckého výskumu a výroby, tekuté kryštály pre smartfóny a LCD televízory. V roku 2016 spoločnosť Merck dosiahla tržby vo výške 15 miliárd EUR v 66 krajinách.

Merck je najstaršou farmaceutickou a chemickou spoločnosťou založenou už v roku 1668. Rodina zakladateľov stále vlastní majoritný podiel v korporátnej skupine. Merck je tiež držiteľom globálnych práv na názov a značku „Merck”. Jedinou výnimkou je Kanada a Spojené štáty, kde firma pôsobí pod značkou EMD Serono, MilliporeSigma a EMD Performance Materials.

Foto – http://mma.prnewswire.com/media/592939/Merck_Samsung_handshake.jpg

SOURCE Merck

Powered by WPeMatico

You might like

About the Author: Carrie Brunner

Carrie Brunner grew up in a small town in northern New Brunswick. She studied chemistry in college, graduated, and married her husband one month later. They were then blessed with two baby boys within the first four years of marriage. Having babies gave their family a desire to return to the old paths – to nourish their family with traditional, homegrown foods; rid their home of toxic chemicals and petroleum products; and give their boys a chance to know a simple, sustainable way of life. They are currently building a homestead from scratch on two little acres in central Texas. There’s a lot to be done to become somewhat self-sufficient, but they are debt-free and get to spend their days living this simple, good life together with their five young children. Carrie writes mostly on provincial stories.
%d bloggers like this: