Soutěž VentureClash vyhlásila vítěze mezinárodní soutěže o investice v celkové výši 5 milionů USD

Z devíti finalistů ze sedmi různých zemí soutěž VentureClash odměnila šest společností investicemi, mentoringem, představením zákazníků, granty a službami, které jim pomohou růst a uspět. Od vítězných společností je vyžadováno, aby začaly podnikat ve státě Connecticut.

Investiční ceny:

Společnost FRISS získala hlavní investiční cenu ve výši 1,5 milionu USD. Společnost Friss se sídlem v Nizozemsku používá vlastní analytický software, který poskytuje nejmodernější řešení v oblasti podvodů, rizik a dodržování předpisů v pojišťovnictví.

Dvě společnosti, které se umístily na druhé pozici, obdrží investici ve výši 1 milionu USD:

  • SCADAfence  – Společnost SCADAfence sídlící v Izraeli je průkopníkem v oblasti ochrany klíčových průmyslových sítí před kybernetickými hrozbami, což snižuje riziko připojení více zařízení v průmyslových odvětvích, jako je výroba, služby, ropa a plyn.
  • Vouchr  – Společnost Vouchr se sídlem v Kanadě poskytuje bezpečný platební agnostický nástroj, který umožňuje uživatelům slučovat převody finančních prostředků s fotografiemi, videi, sociálními sítěmi a hrami.

Každá ze tří následujících společností obdrží investici ve výši 500 000 USD:

  • Buzzmove  – Buzzmove je ve Spojeném království jedinou platformou pro srovnávání cen a okamžitou rezervaci ve Spojeném království pro všechny služby související se stěhováním a správnou úrovní pojištění potřebného pro pokrytí služeb souvisejících se stěhováním.
  • Davra Networks  – Společnost Davra Networks se sídlem v Irsku poskytuje úplnou platformu internetu věcí (IoT), která umožňuje zákazníkům definovat, vytvářet a uvádět na trh vertikálně specifické aplikace IoT při současném shromažďování a snadném sdílení dat.
  • EAVE  – Společnost EAVE se sídlem ve Spojeném království vyvíjí novou generaci ochrany sluchu a komunikační technologie využívající odstranění šumu a zlepšení řeči, která eliminuje ztrátu sluchu způsobenou hlukem.

„Talent byl v letošní soutěži neuvěřitelný,” řekl Matt McCooe, generální ředitel společnosti Connecticut Innovations. „Porotci se nemohli rozhodnout, ale nejvyšší ocenění nakonec získala společnost FRISS díky své síle v prostoru a schopnosti uspět zde ve Spojených státech”.

Dalšími finalisty byly společnosti:

Bought By Many  – Služba se sídlem ve Spojeného království založená na interaktivním členství. Společnost Bought By Many nabízí cílené příležitosti pojištění, které mají jednotlivcům pomoci najít pojištění efektivní a přizpůsobené jejich potřebám.

PeekMed  – Společnost Peek Health, která sídlí v Portugalsku, nabízí výkonný trojrozměrný předoperační plánovací software pro ortopedickou chirurgii, který má pomoci chirurgům lépe léčit pacienty a současně snižovat náklady a délku operací.

Tellspec  – Společnost se sídlem v kanadském Torontu je datová společnost schopná testovat potraviny. Nabízí nedestruktivní testování potravin v reálném čase pro kontrolu kvality, autentizaci, bezpečnost a nutriční hodnotu.

Dne 20. října 2017 představilo devět finalistů, kteří reprezentovali nejslibnější začínající společnosti v oblasti digitálního zdravotnictví, finančních technologií, pojišťovacích technologií a internetu věcí, své nápady před živým publikem a odbornou porotou na Yale School of Management v New Haven ve státě Connecticut.

Porotci byli investoři a odborníci v příslušných oborech ze společností 1843 Capital, Elm Street Ventures, Greycroft Partners, Hartford a Royal Bank of Scotland (RBS). Kromě prezentací společností obsahoval program soutěže VentureClash také proslov Tima Armstronga, generálního ředitele společnosti Oath.  

Soutěž VentureClash začala přihláškami od 285 společností z více než 20 zemí. Po dvou rigorózních posuzovacích kolech bylo jmenováno devět finalistů, kteří poté vzájemně soutěžili během živých prezentací.

Další informace o kvalifikaci, požadavcích, pokynech a finále soutěže naleznete na webových stránkách www.ventureclash.com.

O soutěži VentureClash
Soutěž VentureClash, která je pořádána společností Connecticut Innovations, je globální podnikovou soutěží pro začínající společnosti. Tato soutěž vyhledává společnosti s vysokým potenciálem v oboru digitálního zdravotnictví, finančních technologií, pojistných technologií a internetu věcí, které soutěží o získání investic z celkového balíčku cen v hodnotě 5 milionů USD a o podporu podnikatelských subjektů z okolí Connecticut. Více informací naleznete na webových stránkách www.ventureclash.com.

O společnosti Connecticut Innovations Inc.
Společnost Connecticut Innovations (CI) je předním zdrojem financování a neustálé podpory pro inovační a rostoucí společnosti ve státě Connecticut. Kromě kapitálových investic poskytuje společnost CI granty, které podporují inovace a spolupráci prostřednictvím programu CTNext a napojení na svou dobře zavedenou síť partnerů a odborníků. Více informací naleznete na webových stránkách www.ctinnovations.com.

Kontakt: Lauren Carmody
Ředitel pro vztahy s veřejností
Tel: (860) 258-7829
E-mail: [email protected]

Foto – http://mma.prnewswire.com/media/589399/Connecticut_Innovations_FRISS_VentureClash_Winner.jpg

SOURCE Connecticut Innovations

Powered by WPeMatico

You might like

About the Author: Carrie Brunner

Carrie Brunner grew up in a small town in northern New Brunswick. She studied chemistry in college, graduated, and married her husband one month later. They were then blessed with two baby boys within the first four years of marriage. Having babies gave their family a desire to return to the old paths – to nourish their family with traditional, homegrown foods; rid their home of toxic chemicals and petroleum products; and give their boys a chance to know a simple, sustainable way of life. They are currently building a homestead from scratch on two little acres in central Texas. There’s a lot to be done to become somewhat self-sufficient, but they are debt-free and get to spend their days living this simple, good life together with their five young children. Carrie writes mostly on provincial stories.
%d bloggers like this: